Back to home
Wnętrza

Biel i drewno w Sztokholmie

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych sercach. Mimo upływu czasu wciąż znajduje wielu fanów. Nic dziwnego, wnętrza w tym stylu nie starzeją się, są przytulne i praktyczne. Białe ściany wspaniale rozświetlają pomieszczenia, a proste meble z drewna ocieplają sterylny charakter tego koloru. Pozwala to zachować ład i harmonię, które po dniu pełnym obowiązków koją i odprężają. To nie może się znudzić.

Jednym z wnętrz prezentujących ten uwielbiany styl jest mieszkanie na poddaszu w Sztokholmie. Na zaledwie 50 metrach kwadratowych udało się urządzić przestronne jasne wnętrze, które z pewnością zachwyci niejednego wielbiciela skandynawskich wnętrz.

Zmieściła się tu kuchnia z okrągłym stołem, salon z kominkiem opalanym drewnem oraz taras z widokiem na panoramę miasta. Nie trudno wyobrazić sobie długie poranki z kawą przy drewnianym stoliku, długie wieczory z książką przy kominku, czy nocne słuchanie dźwięków miasta na tarasie. Chwile spędzone w takim miejscu od razu wydają się bardziej wyjątkowe. 

Element ścianki działowej został wykorzystany jako oryginalna dekoracja. Pomalowana na biało stanowi charakterystyczny, aczkolwiek delikatny element wystroju, który nadaje mieszkaniu indywidualny charakter.

Szara sofa, kominek, drewniany stolik i to prawie wszystko – styl scandi nie potrzebuje więcej. Dodajmy jeszcze przyjemny w dotyku koc i złoty świecznik, a wprowadzimy komfortowy nastrój, który zapewni pełen relaks.

Długa ławka i stół sprzyjają przyjmowaniu gości. Balkon to idealne miejsce na popołudniową herbatę. Ściany z trzech ścian osłonią od wiatru, a miękkie poduszki i koce sprawią, że miejsce będzie wygodne.

Na niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na wszystko, co powinno być w dobrze urządzonej kuchni. Jest blat, na którym można przyrządzać posiłki oraz stawiać świeże zioła, jest okrągły stół i krzesła oraz pojemne szafki, w których pomieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne.

Sypialnia to kolejne pomieszczenie, które jest urządzone prosto, ale z pomysłem. Dekoracyjność jest zrównoważona z funkcjonalnością. Znajdziemy tu rośliny doniczkowe, które oczyszczą powietrze, a co za tym idzie pozytywnie wpłyną na sen, ciekawą lampę nad łóżkiem ułatwiającą wieczorne czytanie oraz dostosowaną do skosu komodę, która pomoże utrzymać porządek.

 

Źródło zdjęć: https://www.nooks.se
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy