Back to home
Wnętrza

Eklektyczne poddasze

Założeniem projektowym było stworzenie klimatycznego eklektycznego wnętrza z zastosowaniem rozwiązań spełniających oczekiwania inwestorki oraz jej pupili – kotów. Kluczowym posunięciem, które nadało charakteru mieszkaniu, było odsłonięcie i wyeksponowanie kluczowych elementów konstrukcyjnych dachu, które wcześniej były zabudowane.

Całe wnętrze zostało zaprojektowane w naturalnej kolorystyce, z mocnym akcentem w strefie wejściowej. Na ciemniejszej ścianie powieszono kolekcję obrazów inwestorki, które od wejścia komunikują o niebanalnym wystroju mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem jest również niewidoczna szafa zamontowana w przedpokoju, której fronty pokryły lustra. Taki zabieg dodatkowo powiększył przestrzeń tego pomieszczenia.

W mieszkaniu przewidziano wymogi szczególnych mieszkańców – kotów. Ograniczone zostały do minimum miękkie, tapicerowane meble, a otwarta przestrzeń jest przyjazna kocim gonitwom i zabawom. Część oryginalnych mebli inwestorki została wkomponowana w obecną przestrzeń. Jednym z nich jest komoda w łazience, która otrzymała nową funkcję szafki pod umywalkę.

Kuchnia to połączenie klasyki i nowoczesności. Drewniane fronty szafek dobrze współgrają z białą górną zabudową oraz szarym blatem. Całość dopełnia nowoczesny sprzęt AGD oraz dodatki i akcesoria w klasycznym stylu.

Dzięki połączeniu starych mebli z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz oryginalnymi dekoracjami i akcesoriami, powstało wnętrze z charakterem, w którym dominuje indywidualizm i eklektyzm.

Projekt wnętrza: BOGACZEWICZ monochrome

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy