Back to home
Wnętrza

Historie na Santorini

Zachwycający krajobraz wyspy Santoryn (Santorini) stanowi sielankowe tło dla tego miejsca. 12-pokojowy domowy hotel Istoria na plaży Perivolos to miejsce, o którym możecie marzyć w te wakacje. Nowoczesna aranżacja obiektu świetnie wpasowuje się w dobrze znany na świecie, tradycyjny grecki styl architektury wyspy.


Kalia i Antonis Eliopoulos, którzy są właścicielami tego miejsca, chcieli by Istoria opowiadała o wyspie, na której żyją. Sami od lat zakochani są w tym miejscu i postanowili podzielić się swoją miłością z tymi, którzy je odwiedzają.

Hotel na greckiej wyspieHotel na greckiej wyspie

Raczej dla dorosłych

Istoria, usytuowana naprzeciwko plaży Perivolos, nadmorskiej promenady na południowo-wschodnim wybrzeżu Santorynu, to trochę bajkowa lokalizacja (do wynajęcia za równie bajeczne, choć jeszcze nie kosmiczne pieniądze). Mimo iż to hotel, to bardziej przypomina dom – zarówno z zewnątrz, jak też w środku.

Hotel na greckiej wyspie

12 apartamentów przeznaczone jest tylko dla osób w wieku 14+, rodzinne wakacje z małymi dziećmi więc odpadają. Za to dorośli we wnętrzach, jak też z bezpośredniej okolicy, będą mogli wczytywać się w lokalną historię. Tuż obok znajduje się np. 3-kilometrowy odcinek czarnego piasku – pozostałość po erupcji wulkanu Santorini. Oraz krystalicznie niebieskie wody.
Architektura hotelu nawiązuje do charakterystycznych brył domów na wyspie. Ma też trochę jakby religijny charakter, świątynny. Sanktuarium – to słowo pojawia się nawet w promujących hotel opisach. Wiadomo: wakacyjny marketing. Chociaż kolumny i sklepienia w środku swoje robią i lekko zakonne klimaty daje się wyczuć w tej przestrzeni. Sama nazwa, która po grecku oznacza „historię”, nasuwa tropy jakimi należy kierować się interpretując dom Kalii i Antonisa.

Hotel na greckiej wyspie
Hotel zaprojektowano tak, by był azylem, miejscem na oddech i odpoczynek. Równie ważne są też historie, które „opowiada” odwiedzającym. Architektura i styl wnętrz pomagają zanurzyć się w klimacie i nastroju greckiej wyspy. Każdy zakątek jest przepełniony poczuciem intymności, relaksu i, co najważniejsze, wygody. Istoria miała być domem. Stąd nieduża liczba pokoi, prywatność przestrzeni, cisza. Koncepcję tę – od idei po techniczną realizację – wymyśliło ateńskie biuro Interior Design Laboratorium. Projektanci zreplikowali charakter rezydencji na Santorynie poprzez połączenie tradycyjnej architektury wyspy i podstaw współczesnej estetyki. Ta symbioza przenika wszystkie obszary tej przestrzeni.

Hotel na greckiej wyspie

Eklektyzm znad morza Egejskigo

Projekt Istorii jest eklektycznym spojrzeniem i połączeniem śródziemnomorskich wpływów. Rustykalne tekstury – widoczne na różnych elementach z terakoty, drewna i betonu, wypełniają przestrzeń między eleganckimi, nowoczesnymi meblami. Klasyczne dla regionu akcenty, w tym marmurowe stoliki i niskie wiszące ceramiczne lampy, uzupełniają styl pokoi gościnnych.

Hotel na greckiej wyspie
Ozdobne akcenty przywołują wspomnienia z przeszłości: zbyt duże kamienne donice nawiązują do bogatej natury wyspy, która obfituje w kamień wulkaniczny, czarny piasek oraz drzewa i rośliny, takich jak stare drzewa oliwne, zioła i aloes. Tradycyjnie tkane wełniane materiały i koce oraz liczne zakamarki i wnęki tworzą przestrzenie, które emanują ciepłem i miękkością wypełnione dziełami lokalnego rzemiosła.
Każdy z 12 pokoi ma nazwę w innym języku, każdy jednak nazywa się tak samo – „historia”. Kontynuowana jest w ten sposób idea opowiadania przestrzenią, a każdy z apartamentów jest stylowym tłem, które ma prowokować inspirujące opowieści.

Pokoje podzielone są na pięć kategorii i mają od 40 do 50 mkw, a każdy charakteryzuje się szeregiem luksusowych funkcji. Zielone tarasy na przykład są zwieńczone prywatnymi jacuzzi lub basenem. Przestrzeń rozplanowano umiejętnie w odrestaurowanym budynku, który zachowuje oryginalne elementy pierwotnej architektury, takie jak dominujące łuki na sklepieniu, grube mury i tradycyjne podłogi mozaikowe. Dzięki temu można w pełni można cieszyć się autentycznym, greckimi stylem.

Projekt: Interior Design Laboratorium
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy