Back to home
Wnętrza

HOLA Grupa Projektowa zwycięzcą The International Design Awards!

Organizatorzy The International Design Awards (IDA) otrzymali tysiące zgłoszeń od firm i designerów z ponad 90 krajów. Wybitne projekty z całego świata walczyły o uznanie jurorów w 5 dyscyplinach: architektura, projektowanie wnętrz, product design, graphic design, fashion design. Wśród projektów architektonicznych tytuł GOLD otrzymał projekt polskiej pracowni HOLA Grupa Projektowa. Serdecznie gratulujemy!

The International Design Awards (IDA) to konkurs, który powstał by doceniać, celebrować i promować prace wizjonerów w obszarze designu. Misją nagród przyznanych po raz pierwszy w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych jest też odkrywanie najbardziej obiecujących talentów, kolektywów i pracowni z wszystkich regionów świata. W tym roku szeroka międzynarodowa publiczność ma dzięki temu szansę poznać bliżej dorobek HOLA Grupa Projektowa. Polskiej pracowni przyznano tytuł GOLD w kategorii „Architektura” za projekt Pasterskiej Chaty.

Z ogromną satysfakcją odkrywamy, że wartości, które przyświecały nam przy projektowaniu Pasterskiej Chaty, okazują się być na tyle uniwersalne, że podbiły także serca jurorów amerykańskiego konkursu IDA. Architektoniczna prostota i autentyczność okazują się być językiem czytelnym na wszystkich kontynentach. Życzylibyśmy sobie, aby szacunek dla krajobrazu, lokalnej historii i rzemiosła, którego wyrazem i materializacją jest koncept Pasterskiej Chaty, stał się powszechnym podejściem do tworzenia obiektów architektonicznych na całym świecie – podkreślają założyciele nagrodzonej polskiej pracowni, Monika i Adam Bronikowscy.

Pasterska Chata, którą prezentowaliśmy na blogu prawie rok temu, to dom na półwyspie Stylchyn w Pieninach, z oszałamiającym widokiem na jezioro oraz zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Projekt Pasterskiej Chaty jest współczesną interpretacją kultury i krajobrazów tego terenu. Jest też najczęściej nagradzanym na arenie międzynarodowej polskim konceptem architektoniczno – wnętrzarskim.

Projekt: HOLA grupa projektowa
Foto: Yassen Hristov
Więcej zdjęć w portfolio pracowni  na Homebook.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy