Back to home
Trendy

5 łazienkowych niezwykłości

Zakończone niedawno targi ISH we Frankfurcie przyniosły zatrzęsienie nowości i łazienkowych innowacji. Przemierzyliśmy targowe hale w poszukiwaniu niezwykłości. Oto pięć naszych ulubionych znalezisk.

Hi-Fi pod prysznicem!

(zdjęcie otwierające)

Czas na nastrojenie zmysłów pod prysznicem. Gessi w ramach koncepcji Prywatnego Wellness proponuje rozwiązania, które mają zapewnić odpoczynek, doznania relaksu oraz… nietypowe wrażenia wizualne. To co wygląda jak retro zestaw dla melomana to systemy prysznicowe Hi-Fi Private Wellness, które służą również jako półka. Nowe termostatyczne miksery idealnie wpasowują się w nurt wprowadzania do wnętrz elementów vintage. Wydawać by się mogło, że pod prysznicem jest to trudne – ale jak widać, niekoniecznie. Na dodatek można to zrobić w tak nieszablonowy sposób. Byleby tylko nie przesadzić z podkręcaniem głośności. Hi-Fi uosabia futurystyczny design przypominający styl lat 90.: kwadratowe kształty i mocne detale podkreślone zostały dzięki innowacyjnej technologii wykonania. Takie rozwiązania mają pomóc nastroić się „w stereo” na wszystkich 5 kanałach zmysłów.

Rzeźbiarska umywalka

Marka antioniolupi słynie z rzeźbiarskich form swoich produktów. Nadaje je zwłaszcza swoim umywalkom. Interecio projektu Paolo Ulian to „kosz na wodę“ wykonany z lekkiego marmuru. Umywalka powstaje z bloku marmuru, na którym cięcia zostały zoptymalizowane tak, aby uzyskać wszystko części niezbędne do utworzenia trójwymiarowej formy. Obróbka i technologie użyte w procesie produkcji sprawiają, że efekt ostateczny jest taki, jakby umywalka powstawała z innego materiału, niż marmur. Wizualna lekkość i synergia formy charakterystycznej dla wikliny z kamieniem wywołuje niezwykłe odczucia.

Ze szkła

Kolekcja Glass od GSG Ceramic Design w wersji przyściennej to połączenie ceramiki i szkła w bidetach, umywalkach i miskach wc. Lekkość, nietypowa spójność, czystość formy to cechy nowej koncepcji od włoskiej marki. Szkło w tym zestawie jest nietypowym elementem rzadko spotykamy w takim zastosowaniu. Liniowość formy produktów tworzy skórkę, która nadaje kształt wodzie. Proste linie łączą też ceramiczne formy, które podtrzymują elementy ze szkła. Jest to wyrazista koncepcja dla wnętrz: pusty kształt i nakładanie się na siebie przezroczystości oraz ceramicznego szkieletu sprawiają, że produkty wyglądają na lżejsze. To konstrukcja lekko ironiczna, żartobliwa, nie do każdego wnętrza. I nie dla każdego odbiorcy.

Takie duże!

Kolekcja bloom dla marki JEE-O zaprojektowana przez Edwarda van Vlieta zaskoczyła nas wielkością. To armatura i ceramika, która wykorzystuje cechy charakterystyczne dla produktów outdoorowych (zwłaszcza jeśli idzie o prysznic), ale wplata je w klasyczny design do wnętrz. Znany holenderski projektant wnętrz zaprojektował stylową kolekcję, w której odnajdziemy typowe cechy jego twórczości w tym inspiracje naturą i geometrią. Serię pokazano po raz pierwszy podczas Salone del Mobile w Mediolanie. Miłość Van Vlieta do natury i geometrycznych kształtów znajduje odzwierciedlenie w płynnym przejściu od płaszczyzn do okrągłych kształtów wanien i umywalek oraz sześciokątnych głowic baterii i uchwytów. Inspiracją zaś dla prysznica, który przyciągnął naszą uwagę, był słonecznik.

Steampunk w bateriach

Styl industrialny we wnętrzach łazienkowych zadomowił się już dawno. jednym z charakterystycznych elementów są budzące przemysłowe skojarzenia pokrętła od baterii – takie jak te w kolekcji Kàto weneckiej marki Radomonte. Robi wrażenie, zwłaszcza gdy są one w kolorze. Jak wskazują projektanci: inspiracją była maszyna, sprzęt, postindustrialny styl, który wprowadza do łazienki i kuchni oryginalne, współczesne akcenty. Kàto to seria baterii ze stali nierdzewnej. Kształt rękojeści w kształcie przekładni jest hołdem dla trendu steampunk, wyrazem celebracji maszyny w zadymionym i dystopijnym wiktoriańskim Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy