Back to home
Rzeczy

To coś… niepowtarzalnego, niezwykłego, intrygującego…

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami w małym królestwie żyła sobie mała księżniczka. Każdego dnia spoglądała z wysokiej wieży na otaczającą ją puszczę i zastanawiała się, co znajduje się poza zasięgiem jej wzroku. Czy są tam dzikie zwierzęta? A może magiczne leśne stwory? Co się kryje za górami, jak wygląda druga strona góry?

Myśli pojawiające się w głowie księżniczki mogłyby równie dobrze grafikami, które prezentuje marka Brevka art stworzona przez Agnieszkę Komorowską. Patrząc na nie można odnieść wrażenie, że zagląda się do czyjejś głowy i znajduje kłębiące się, przelotne myśli, które niczym film są zatrzymane na pojedynczych klatkach. Czy to sny czy jawa? Rzeczywistość czy baśń?

Nie sposób określić jednoznacznie, ale na pewno trudno przejść obojętnie. To alternatywny świat, w którym wszystko jest możliwe, a zwykła czynność, jak picie porannej kawy w ich towarzystwie może stać się najbardziej niesamowitą przygodą. Wśród bajkowych lisów, bujnych drzew, kolorowych chmur łatwo się rozmarzyć i zapomnieć o codzienności. Tę szczyptę magii można dyskretnie przenieść do własnego wnętrza w postaci bajkowej grafiki i tylko czasem spoglądając na nią przypominać sobie o czyhającej tuż za rogiem magicznej przygodzie.

Wnętrze idealne

Mówi się, że wnętrze ma być takie jak my sami – dopasowane do naszego charakteru, stylu życia i preferencji. A dodatkowo inne niż wszystkie, wyjątkowe – jak każdy z nas. Jednak przede wszystkim we własnym mieszkaniu mamy czuć się dobrze. Dokładnie tak, jak w dobrze skrojonym stroju. Nic nie powinno nas uwierać, przeszkadzać, powinniśmy czuć, że wszystko jest na swoim miejscu. Ale idealny strój charakteryzuje jeszcze jeden aspekt – ma w sobie coś niepowtarzalnego, coś niezwykłego, co go zauważalnie wyróżnia i sprawia, że jest intrygujący.

To również jest ważny aspekt dobrze urządzonego mieszkania, powinno mieć coś, co zastanawia, przyciąga, wzbudza ciekawość. Taką kropką nad i, niezwykłym elementem dopełniającym całość są właśnie tapety Brevka art. Od wzorów trudno oderwać wzrok, automatycznie wciągają w swój barwny świat i nie chcą z niego wypuścić. Zwykła ściana może stać się bramą do baśniowej krainy i każdego dnia emanować tajemniczą energią od niej bijącą.

Intryga na ścianie i nie tylko

Kawałek zaczarowanego świata Brevki art został uwieczniony na różnych materiałach. Każdy z nich jest w pełni ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Użyte do ich wyrobu substancje nie są szkodliwe dla naszego zdrowia ani nie generują toksycznych odpadów.

Wzory są drukowane w formie ekologicznych tapet flizelinowych zadrukowanych metodą lateksową, którymi można ozdobić zarówno kawałek ściany, jak i całe pomieszczenie, grafik na papierze oraz na płótnie, ale również w formie folii meblowych pozwalających na zindywidualizowanie szafy, stołu, regału czy półki oraz na tkaninach.
Tych ostatnich można użyć do stworzenia oryginalnych narzut, poszewek na poduszki a nawet ubrań, które pozwolą zabrać magiczny świat ze sobą dokądkolwiek byśmy nie szli.

Od czego się zaczęło?

Agnieszka Komorowska, twórczyni marki Brevka art początkowo zajmowała się ilustracją. Od początku inspirowała się naturą oraz dzikimi, leśnymi zwierzętami, co widać w jej grafikach. W pewnym momencie pociągnięta stylem skandynawskim i miłością do świata baśni stworzyła kolekcję obrazów „Szepty skandynawskich baśni zza ściany”.

W niekonwencjonalny sposób połączyła własne ilustracje z naturalnymi materiałami o różnorodnej powierzchni takimi jak drewno, papier, czy szkło, które były odpowiednio dopasowane do kompozycji. Później do kolekcji dołączyła ekologiczne, flizelinowe tapety. Jedna z tych tapet – „W zimowym upierzeniu” w 2017 roku otrzymała znak jakości Must Have 2017, która okazała się przełomowym wyróżnieniem. Od tego czasu oferta Brevka art poszerzyła się do ponad 80 wzorów tapet i grafik, a każda z nich zachwyca i zaprasza do wyjątkowego nierzeczywistego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy