Back to home
Rzeczy

Sny na drewnianych falach

Ten mebel zdaje się jeszcze szukać swojej formy. Wygląda trochę jakby jeszcze szukał ostatecznego kształtu, choć tak naprawdę jest dziełem skończonym. Nowe łóżko Organique przypadnie do gustu wielbicielom surowości we wnętrzach. Stworzyli je Maria i Jacek Rypuła.

Kolekcja mebli Organique polskiej marki Gie El, powiększyła się w tym roku o kolejny element. To drewniane, nowoczesne łóżko z przezroczystym zagłówkiem oraz podstawą zbudowaną z falistych warstw naturalnego drewna dębowego. Nietypowa forma przyciągała wzrok zwiedzających tegoroczne targi IMM w Kolonii, a razem z szafkami, komodami i krzesłami stanowi pełny zestaw mebli do sypialni.

Made in Poland

Meble Gie El to ręczna robota. Stworzone przez dwójkę projektantów łóżko na pierwszy rzut oka przypomina stos płaskich płyt, na których ułożono materac. Osiem warstw dębowych desek, ręcznie woskowanych, ułożono na sobie – dzięki temu, że każda jest inna, mamy wrażenie jakbyśmy leżeli na żywej bryle, której elementy mogą się przesuwać. Forma sprawia nawet wrażenie lekkiego niedokończenia, co nadaje całości surowego ciepła.


Tak naprawdę pofalowane obramowanie jest puste w środku. Mieści w sobie elastyczny stelaż pod materac. Dzięki temu materac jest uniesiony nieznacznie ponad krawędź ostatniej deski.
Dopiero zbliżenie ujawnia, że łóżko ma też dwa transparentne wezgłowia wykonane z tworzywa sztucznego – dzięki temu bryła mebla zachowuje swoją naturalną, prostą formę. Oparcia można ustawić w pionie, poziomie lub z nich zrezygnować, dzięki czemu możemy dostosować łóżko do swoich preferencji.

Całość została postawiona na solidnych, drewnianych nogach w kolorze srebrnym.

Wyobraziliśmy sobie beztroskie uczucie, które towarzyszy człowiekowi, cieszącemu się życiem w piękny słoneczny poranek na łące. Trawa faluje wokół niego, wiatr delikatnie kołysze się wśród drzew, promienie słońca dotykają twarzy. Beztroski i błogi spokój. Tak właśnie powstały pierwsze krzywe w tym projekcie. Tak narodziło się to łóżko – wspominają projektanci Maria i Jacek Rypuła.

To oni stworzyli markę Gie El Home. Małżeństwo, polscy architekci, twórcy współczesnych mebli, oświetlenia i dodatków do wyposażania wnętrz. Bardzo kreatywny duet, których projekty są troszkę szalone, czasami dziwne i zabawne – ale przede wszystkim przyciągają uwagę.

Element całości

Na podobnych zasadach jak łóżko skonstruowane są pozostałe elementy kolekcji – parę modeli szafek oraz krzesła. Również w nich powtarza się element pofalowanych warstw desek czy srebrne nóżki.


Forma zaproponowana w kolekcji Organique najlepiej wypada w towarzystwie surowych, stalowych elementów wyposażenia wnętrz. Ale też lubi inne drewniane elementy. Naturalność i surowość warstwowej konstrukcji pomoże wprowadzić do pokoju odrobinę romantycznego i delikatnego ciepła. Zwłaszcza w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem.


Z racji tego, że każde łóżko jest robione ręcznie na zamówienie, jego poszczególne elementy można znacząco dostosowywać do swoich preferencji.

Poszukujemy, projektujemy i odkrywamy piękne przedmioty dla domu i wnętrza, oferując proste, oryginalne i ponadczasowe produkty oraz dobrze skrojony design. Łączymy nowoczesne trendy wyposażenia wnętrz i zakorzenione w tradycji rzemiosło. Inspiracje czerpiemy z natury, otaczającego świata i piękna prostych, codziennych rzeczy – opowiadają Maria i Jacek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy