Back to home
Trendy

Trendy wnętrzarskie według Pinteresta

Pod koniec 2017 roku platforma ze zdjęciami opublikowała 100 topowych trendów na trwający już 2018 rok. Również w kategorii wnętrza pojawiło się sporo nowości. Sprawdź, które z nich już znasz, a które wciąż czekają w kolejce do wypróbowania.

Dom to przestrzeń osobista, którą każdy chce udekorować w zgodzie ze sobą i swoimi preferencjami. Chcemy by nasze wnętrze pełniło rolę nie tylko miejsca do spania, ale również miejsca gdzie się po prostu dobrze czujemy i możemy miło spędzić czas pośród przedmiotów, które uważamy za wartościowe. Ta tendencja sprawia, że popularność obrazków związanych z wystrojem wnętrz wzrasta. W stosunku do ubiegłego roku ich liczba zwiększyła się o 75%.

1. Kurortowe spa: Pierwszym z dziesięciu trendów są łazienki inspirowane nadmorskimi spa – domowe sauny, drewno, rattanowe meble. Dzięki nim z łatwością przeniesiesz wakacyjny, relaksujący klimat do domowego zakątka.

Proj. wnętrza: Vprojekt

2. Magiczny metal: Kolejny to meble z metalowej siatki mesh w różnych kolorach. Mają one nadawać charakteru i w delikatny sposób łączyć elementy różnych stylów w przestrzeni.

Proj. wnętrza: MANEKINEKO

3. Wielki powrót lastryko: Popularny w latach 70’ sztuczny kamień lastryko znów wraca do łask. Stosuje się go na posadzkach, ścianach a nawet naczyniach.

Producent posadzki: Lastrico.EU

4. Piąta ściana: Koniec z białymi sufitami, za pomocą ciekawego wzoru, grafiki, czy tekstury można stworzyć pomieszczenie wyróżniające się w nieoczywisty sposób.

Proj. wnętrza: Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

5. Piękno kości: popularność zdobywają również meble zdobione kością, które nadają nieco mocniejszego wyrazu przestrzeniom.

Kolekcja Kinnerton: meble inkrustowane kością z oferty K&B London

6. Drewno wygrywa: Wzór w jodełkę gości nie tylko na podłogach, ale również na ścianach dodając wnętrzom nowoczesnego charakteru.

Proj. wnętrza: PRACOWNIE WNĘTRZ KODO

7. Kolorowe drzwi: żółte, zielone, niebieskie – te i inne zdecydowane kolory goszczą na drzwiach zarówno tych w mieszkaniach, jak i frontowych. A pod nimi wycieraczka z zabawnym zaproszeniem.

Proj. wnętrza: Pracownia Wielkie Rzeczy

8. Wzorzyste rośliny: w mieszkaniach gości coraz więcej roślin, których liście nie są zwyczajnie zielone, często mają kropki, paski czy inne wzory wyróżniające je od kwiatów o jednokolorowych liściach.

Proj. wnętrza: Paweł Liszewski

9. Duże obrazy: Ściany są zapełniane wielkoformatowymi plakatami, ilustracjami, zdjęciami przyciągającymi uwagę.

Proj. wnętrza: EG projekt

10. Kolor szałwii: Nowym bazowym kolorem popularnym w przestrzeni sypialni jest delikatna, uspokajająca zieleń szałwii

Proj. wnętrza: PAAS Pracownia Projektowa

Tak się przedstawiają trendy związane z wystrojem wnętrz. Aby zobaczyć trendy z innych dziedzin kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy