Back to home
Wnętrza

Sikora Wnętrza Architektura lauretem 3 międzynarodowych nagród

Jak donosi portal ARCH DAILY pracownia Jana Sikory SIKORA WNĘTRZA ARCHITEKTURA zdobyła właśnie 3 miejsce w międzynarodowym prestiżowym konkursie „Eliminate Lonelliness” projektując modularny system MIND CRAFT. System pozwala na kreacje przestrzeni publicznej poprzez współpracę. W zespole znalazły się również młode zdolne projektantki studiujące obecnie w Politechnice Gdańskiej na Wydziale Architektury: Ewa Siostrzonek i Katarzyna Maliszewska.

Natomiast niespełna dwa tygodnie temu BUILD (Wielka Brytania) przyznał pracowni nagrodę „BEST MULTI-DISCIPLINARY INTERIOR DESIGN STUDIO 2019”.

Na początku roku natomiast pracownia znalazła się w finalne międzynarodowego konkursu na projekt stadionu w Lagos (Nigeria), który planowany jest na wysypisku śmieci.

Jan Sikora nie kryje zadowolenia:

Kilka lat temu powstał koncept „pracowni otwartej”, która działa nie tylko na polu komercyjnym ale zaprasza z Europy fantastycznych młodych ludzi do współpracy przy ciekawych międzynarodowych projektach. Ten model zaczyna przynosić owoce co bardzo mnie cieszy bo nie jest łatwo w polskich „drapieżnych” realiach myśleć o
projektowaniu szerzej: w kontekście edukacji, kultury i jako przestrzeni eksperymentu. To idea projektowania zrównoważonego daleka od budowania pracowni jako fabryki dokumentacji z dala od ciekawych idei i szerszych koncepcji. Dlatego zapraszamy młodych ludzi do wspólnego tworzenia.

Źródło:  SIKORA WNĘTRZA ARCHITEKTURA
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy
Polecamy